صنایع پمپ سازی آبروان

خرید پمپ آب در کرمان

خرید پمپ آب در کرمان

اهمیت فشار آب و تامین آن برای مصارف صنعتی و کشاورزی، بسیار زیاد است. تا جایی که خرید پمپ آب در کرمان، می‌تواند روی عملکرد کار کشاورزی و صنایع بسیار اثرگذار باشد. پمپ آب کشاورزی یا پمپی که در کارخانجات استفاده می‌شود، انواع مختلف داشته و هر کدام می‌تواند مزایای خاص خود را داشته باشد.

پمپ‌های آب صنعتی مورد استفاده در صنایع، الزاما برای عبور دادن آب نیست. برخی از این پمپ‌ها برای عبور انواع سیالات به کار می‌روند. اما در مصارف کشاورزی، بیشترین استفاده از پمپ آب، جهت عبور دادن آب و گاهی جهت استخراج یا هدایت آب‌های زیرزمینی به سمت زمین است.

ما در این مقاله قصد داریم تا برای شما، انواع پمپ را توضیح داده و در مورد مزایای استفاده از آن، و همچنین در مورد خرید پمپ آب در کرمان، مطالب مفیدی را ذکر کنیم.

انواع پمپ های آبروان

خرید پمپ آب کرمان و هر نوع پمپ دیگر، بسته به نیاز و کاربرد آن صورت می‌گیرد. برخی از پمپ‌ها در صنعت کاربرد دارند و برخی مصارف خانگی دارند. برخی هم برای مصارف کشاورزی استفاده می‌شود. در اینجا به برخی از مهم‌ترین انواع پمپ آب اشاره می‌کنیم که شامل موارد زیر هستند:

فروش پمپ آب در شهر کرمان
Centrifugal Pump

پمپ گریز از مرکز سانتریفیوژ

در شهر کرمان، یکی از پمپ‌های قابل تهیه، پمپ سانتریفیوژ است که به عنوان یکی از انتخاب‌های مطرح برای خریداری می‌باشد. اگر شما به دنبال خرید پمپ در کرمان هستید و تمایل دارید تا از پمپ‌های سانتریفیوژ استفاده کنید، لازم است بدانید که این پمپ‌ها در دو نوع حلزونی اتا و با آبدهی بالا در دسترس قرار دارند.

پمپ گریز از مرکز سری 40
فروش پمپ آب در شهر کرمان
فروش پمپ آب در شهر کرمان
HDS Pump

پمپ گل کش HDS

پمپ گل کش، نوعی پمپ آب است که برخلاف سایر پمپ‌ها، توانایی پمپاژ سیالات همراه با ناخالصی‌ها را داراست. با استفاده از این نوع پمپ، می‌توان آب‌های گل آلود و یا سیالاتی که حاوی ذرات جامد هستند را پمپاژ کرد.

فروش پمپ آب در شهر کرمان
WKL Pump

پمپ فشار قوی طبقاتی ویکائل

پمپ WKL (وکائل) از جمله محبوب‌ترین پمپ‌های موجود در دسته‌ی پمپ‌های فشار قوی طبقاتی است و با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود تفاوت قابل توجهی با سایر پمپ‌های مشابه دارد.

این پمپ برای تأمین فشار بالا در عملیات پمپاژ آب به‌خصوص در صنایع، مصارف شهری و کشاورزی بسیار مورد تقاضا قرار می‌گیرد و توانایی ایجاد فشار مطلوب برای تأسیسات را داراست.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد یک پمپ فشار قوی طبقاتی، قطر خروجی آن است که از 32 تا 150 میلی‌متر متغییر است. آبدهی قدرتمند پمپ WKL تا 950 مترمکعب در ساعت می‌باشد و قابلیت پمپاژ تا ارتفاع 480 متر را داراست. این ویژگی‌ها باعث می‌شود پمپ WKL به‌عنوان یک انتخاب ایده‌آل برای نیازهای تأمین فشار در مناطق مختلف باشد و نقش حیاتی در انجام فعالیت‌های صنعتی و شهری ایفا نماید.

فروش پمپ آب در شهر کرمان
فروش پمپ آب در شهر کرمان
فروش پمپ آب در شهر کرمان

پمپ روغن داغ

پمپ روغن داغ، یک نمونه از پمپ‌های سانتریفیوژی محسوب می‌شود که برای پمپاژ مختلف مایعات از جمله روغن، نفت، بنزین و سایر مواد هیدروکربنی به کار می‌رود. این پمپ با انجام طراحی‌های خاص و ارتقاء کارایی، توانسته است دماهای بسیار بالا (تا 185 درجه سانتی‌گراد) را به‌سهولت تحمل کند.

پمپ روغن داغ به‌دلیل استحکام و پایداری در شرایط حرارتی بالا و توانایی پمپاژ مایعاتی مانند روغن‌ها و مواد اسیدی، به‌عنوان انتخاب برتر در صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، واحدهای حرارتی و صنایع شیمیایی شناخته می‌شود.

سایر محصولات آبروان

برخی از انواع پمپ‌های دیگر که هر کدام جهت مصارف خاصی استفاده می‌شوند:

پمپ فرآوری مس

پمپ فرآوری مس

پمپ برنز

پمپ برنز چیست و چه مزایایی دارد + خرید با بهترین قیمت

پمپ داپلکس

پمپ داپلکس چیست؟ آشنایی با کاربردها و مزایا

پمپ های آب کشاورزی

فروش انواع پمپ‌های آب کشاورزی + راهنمای خرید

پمپ آب شیرین کن

خرید پمپ آب شیرین کن + روش کار و انواع آن

پمپ استیل

پمپ استیل 316 چیست؟ بررسی مشخصات فنی و کاربردهای آن

پمپ آب شور دریا

پمپ آب شور دریا چه کاربردی دارد؟ راهنمای خرید و معرفی انواع آن

پمپ اسلاری (پمپ دوغاب )

پمپ اسلاری یا دوغاب چیست؟ آشنایی با انواع و خرید

پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکولاتور چیست؟ به همراه تمام نکاتی که باید هنگام خرید بدانید

پمپ چاه کم عمق

بهترین پمپ آب برای چاه های کم عمق

پمپ اسیدشویی

با پمپ ضد اسید ( پمپ پلیمری) آشنا شوید + راهنمای خرید

اگر برای خرید پمپ آب کرمان یا هر پمپ دیگر، نیاز به مشاوره دارید، میتوانید با کارشناسان خبره آبروان در تماس باشید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

استفاده از پمپ آب کرمان می‌تواند منجر به بازدهی بالاتر تولیدات در صنایع و به خصوص کشاورزی شود. دیگر مانند گذشته، سیستم‌های قدیمی تامین آب، جوابگوی نیاز صنایع و کشاورزی نیست. افزایش راندمان کار و افزایش تولید کیفیت، می‌تواند در گرو سیستم آبرسانی خوب باشد.

ویژگی‌های پمپ آب صنعتی و کشاورزی

پمپ‌های آب برای استفاده در صنعت یا کشاورزی باید دارای ویژگی‌هایی باشند که خرید آن‌ها از هر نظر توجیه پذیر باشد. پمپ آب در کرمان اگر برای کشاورزی یا صنایع، باید دبی خوب، هد و ارتفاع مناسب داشته باشد. و همچنین فشار سیالات یا آب در آن، کافی باشد.  پمپ‌های صنعتی و کشاورزی باید بتوانند توان خروجی و راندمان خوبی را داشته باشند.

البته انتخاب پمپ آب کرمان مناسب از بین چندین و چند نوع پمپ، باید هوشمندانه و مهندسی شده انجام شود. حتی برای یک زمین کشاورزی و انتقال آب از زیر زمین یا سطح آن به جاهای مختلف، خیلی از نکات باید مد نظر قرار بگیرد.

برخی از ویژگی‌های یک پمپ آب خوب برای مصارف صنعتی و کشاورزی، شامل موارد زیر است:

 • میزان و مقدار عبور سیالات از آن باید مناسب باشد.
 • متریال و جنس قطعات به کار رفته در آن باید مرغوب باشد.
 • افت ارتفاع فشار پمپاژ باید در حد قابل قبول باشد.
 • توان خروجی پمپ که میانگینی از دبی، وزن سیال و ارتفاع است، در حد قابل قبولی باشد.
 • توان موتور و قدرت آن نیز باید در حد مطلوب باشد.

چرا نیاز به پمپ آب داریم؟

 1. وقتی برای زمین‌های کشاورزی، از پمپ آب استفاده می‌شود، سرعت انتقال آب به قسمت‌های مختلف زمین، افزایش پیدا می‌کند. بالا رفتن سرعت عمل در این زمینه، نهایتا منجر به افزایش آب رسانی به درختان و محصولات شده و محصول بیشتری، تولید می‌شود.
 2. فضای اشغالی توسط برخی از پمپ‌ها، کم بوده و دیگر مانند گذشته، فضای بزرگی برای پمپ آب، نیاز نیست.
 3. وجود پمپ آب در زمین‌های کشاورزی منجر به تقسیم فشار آب به طور مساوی در قسمت‌های مختلف زمین می‌شود. این اتفاق در صنایع هم بسیار مهم است. اگر در یک صنعت بزرگ مانند تولید فولاد، نیاز به آب و تقسیم آن در قسمت‌های مختلف و با فشار مساوی باشد، بهترین راه، استفاده از پمپ آب کرمان است.
 4. از دیگر مزایای داشتن پمپ آب کرمان در زمین کشاورزی یا صنایع کارگاهی و کارخانجات، می‌توان به آبرسانی راحت اشاره کرد. گاهی وقت‌ها در یک زمین کشاورزی یا باغ، آب‌های زیر زمینی وجود دارد و می‌توان راحت‌تر از هر روش دیگر، آب را به مکان مورد نظر هدایت کرد.
 5. آبرسانی در صنایع بزرگ، به قدری مهم است که واحدی جداگانه تحت عنوان آبرسانی وجود دارد. فروش پمپ آب کرمان و خرید آب برای واحد آبرسانی، امری بسیار ضروری است. در این واحد، انواع پمپ‌های بزرگ و کوچک صنعتی وجود دارد که وظیفه آبرسانی به نقاط مختلف را دارد.
 6. پمپ‌های صنعتی و کشاورزی، به خاطر اینکه قرار است حجم زیادی از آب را با فشار بالا به نقاط مختلف برسانند، باید در ظرفیت‌های بالا، طراحی و تولیدشوند. بالا بودن این ظرفیت در پمپ‌های تولیدی، حائز اهمیت بوده و می‌تواند یک مزیت برای مصرف کننده باشد.

قیمت خرید و فروش پمپ آب در کرمان

قیمت خرید و فروش پمپ آب کرمان، به عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا خرید پمپ آب کرمان و انواع پمپ‌هایی که نام برده شد، با توجه به بودجه و نیاز مصرف کننده باید صورت بگیرد. برخی از مهم‌ترین عواملی که در تعیین قیمت فروش پمپ آب کرمان اثرگذار است، شامل موارد زیر است:

 • ساخت داخل یا خارج بودن موتور پمپ
 • کیفیت قطعات
 • ظرفیت پمپ و دبی آن
 • گارانتی و خدمات پس از فروش
 • توان خروجی و میزان تامین فشار

جهت استعلام قیمت انواع پمپ، با شرکت آبروان در تماس باشید.