تعمیر پمپ صنعتی

تعمیر تخصصی پمپ های صنعتی

پمپ‌های صنعتی بر خلاف ظاهر ساده‌ای که دارند در داخل سیستمی پیچیده و حساسی دارند. به همین دلیل تعمیر پمپ صنعتی نیز یک کار تخصصی و پیچیده است که هر فردی از عهده آن برنخواهد آمد. بسیاری از افراد و شرکت‌ها در زمینه تعمیر پمپ صنعتی فعالیت می‌کنند اما تعداد متخصصان و تولیدکنندگان معتبر در این حوزه بسیار کم است. اگر به دنبال مجموعه ای متخصص برای تعمیر پمپ هستید در ادامه با ما همراه باشید.

ارائه خدمات تعمیرات در 3 حوزه مختلف:

خدمات پس از فروش آبروان
تعمیر انواع پمپ های ایرانی
تعمیر انواع پمپ های صنعتی خارجی

شرکت آبروان با بهره‌گیری از کادری مجرب و سال‌ها فعالیت در زمینه تولید پمپ‌های صنعتی تلاش دارد تا خدمات شایسته‌ای در حوزه تعمیر پمپ صنعتی ارائه دهد. اگر پمپ صنعتی شما با ایراد مواجه شده است همین حالا با کارشناسان شرکت آبروان تماس بگیرید.

66435453 -021

مراحل تعمیر پمپ صنعتی

اگر یک پمپ معیوب توسط تعمیرکاران یا تعمیرگاه‌ها مورد تعمیر قرار گیرد تنها قسمت معیوب باز و قطعه موردنظر تعمیر می‌شود. اما در شرکت آبروان تعمیر به شیوه‌ای دیگر انجام می‌شود.

عملیات سند بلاست

برای تعمیر پمپ صنعتی در شرکت آبروان پمپ به‌صورت کامل باز خواهد شد و تمامی قطعات و بدنه آن سند بلاست خواهد شد.

عملیات سند بلاست برای از بین بردن آهک‌های روی قطعات داخلی و زنگ‌زدگی های احتمالی انجام می‌شود. در این عملیات حتی آهک‌های موجود بر روی پوسته و جداره خارجی و جداره داخلی نیز از بین می‌رود. این عملیات تنها در کارخانه انجام می‌شود و این عمل باعث افزایش طول عمر پمپ صنعتی می‌شود.

شناسایی قطعات معیوب

در مرحله دوم قطعه معیوب شناسایی و قطعه اصلی و باکیفیت جایگزین آن می‌گردد. تمامی قطعاتی که سالم هستند حتی کوچک‌ترین آنها دوباره بر روی پمپ قرار خواهند گرفت تا هزینه کمتری بر مشتری متحمل شود.

ذکر این نکته لازم و ضروری است که متناسب‌ترین و باکیفیت‌ترین قطعه جایگزین قطعه معیوب خواهد شد. در برخی مواقع یک قطعه پمپ برای چندمین بار معیوب و تعویض می‌شود. در چنین حالتی به مشتری مشاوره لازم داده خواهد شد که قطعه‌ای از یک جنس دیگر جایگزین گردد.

تست پمپ

در پایان کار تعمیر پمپ صنعتی، مونتاژ توسط تکنسین مجرب انجام خواهد شد و پمپ مورد تست قرار می‌گیرد. در تستی که در کارخانه انجام می‌شود کارایی و بازدهی پمپ صنعتی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که فاقد مشکل باشد به مشتری تحویل داده می‌شود.

تستی که در خارج از کارخانه انجام می‌شود تنها روشن شدن آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. اما در کارخانه تست به شیوه‌های گوناگون انجام می‌شود و کارایی قطعه‌ای که تعمیر شده است مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

چرا آبروان را برای تعمیر پمپ انتخاب کنیم؟

چه زمانی پمپ نیاز به تعمیر دارد؟

اگر پمپ شما یکی از نشانه های زیر را داشت باید نسبت به تعمیر پمپ صنعتی خود اقدام کنید:

  •     اگر پمپ صنعتی دچار لرزش بیش از حد شده است و این لرزش بخاطر نصب نادرست آن نیست.
  •     ست کنترل یا رله پمپ به درستی کار نمی کند.
  •     پمپ نشتی آب داد.
  •     فشار پمپ آب افت پیدا کرده است.
  •     صداهای غیر عادی از پمپ بیرون می آید.

عیب یابی پمپ

عیب‌یابی مشکل پمپ صنعتی بسیار مهم است. متخصصان تعمیر پمپ آب صنعتی با بررسی کامل پمپ و به‌کارگیری تجربه‌ای که در طول سالیان بدست آورده‌اند عیب را پیدا می‌کنند و نسبت به رفع آن اقدام می‌کنند. در تصویر عیوب متداول را برایتان درج کرده ایم تا بتوانید پیش از آنکه با تعمیرکار پمپ تماس بگیرید، مواردی را چک کنید.

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید.

6 عیب رایج در پمپ های صنعتی

نگهداری از پمپ‌های صنعتی

به‌صورت دوره‌ای پمپ‌های خود را مورد مشاهده و بررسی قرار دهید.

در هنگام کارکردن پمپ به مواردی همچون نشتی، بوی غیرعادی، صداها و ارتعاشات توجه کنید.

اتصالات، کلاهک‌های پمپ و شیرهای مکانیکی را بررسی کنید.

برای عملکرد بهتر پمپ حتماً فیلترها را تمیز و بازرسی کنید.

روغن‌کاری، بازرسی الکتریکی و تعویض شیرها و شیلنگ‌های خراب مراحل دیگری در نگهداری از پمپ‌ها است.

نگهداری پمپ های صنعتی و نکات مربوطه
5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به بالا