صنایع پمپ سازی آبروان

پمپ WKL (وکائل)؛ طرز کار، قیمت، راهنمای خرید و تعمیر

پمپ WKL (وکائل) یکی از پرطرفدارترین پمپ‌ها در مجموعه پمپ‌های فشارقوی طبقاتی است؛ ویژگی‌های پمپ WKL بسیار خاص و منحصربه‌فرد بوده و آن را از پمپ‌های هم‌رده خود متمایز می‌کند. در این ادامه قصد داریم از پمپ وکایل چیست تا خرید پمپ وکائل را به طور تخصصی و کامل بررسی کنیم. همچنین با این محصول شرکت آبروان هم آشنا می‍شوید.

آنچه در این مقاله می خوانید

وکائل wkl چیست؟

پمپ فشارقوی WKL نوعی پمپ گریز از مرکز و طبقاتی است. اگر نمیدانید پمپ و کاربردهایش چیست به مقاله این که قبلا در وبلاگ ما منتشر شده است مراجعه کنید. پمپ از محفظه مکش و محفظه رانش و تعدادی محفظه طبقه‌ها تشکیل‌شده است و این طبقه‌ها به‌وسیله پیچ بست طبقه به یکدیگر متصل می‌شوند. درون هر محفظه، یک دیفیوزر و پروانه وجود دارد. پایه یاتاقان به‌وسیله پیچ دو سر به محفظه رانش بسته می‌شود. هر محفظه نسبت به لفافه دیگر به‌وسیله واشر کاغذی یا اورنیگ آب‌بندی می‌شود.

در محفظه مکش و محفظه‌های طبقات، رینگ آب‌بندی قابل تعویض پیش‌بینی‌شده است که بعد از کارکرد طولانی می‌توان آن را تعویض کرد. محور در مقابل جریان مایعات خورنده به‌وسیله‌ی بوش‌های فاصله و بوش‌های روی محور حفاظت می‌شود. تمام پروانه‌ها بر روی محور در یک‌جهت قرارگرفته و به‌وسیله خارهایی به محور اتصال پیدا می‌کنند.

به طور کلی جهت تأمین فشار بالا در پمپاژ آب، در صنایع و مصارف در دستگاه‌های شهری و کشاورزی، احتیاج به انتخاب پمپ فشارقوی خواهیم داشت که فشار مطلوب را برای تأسیسات تأمین نماید. سری WKL از سری محصولات پمپ‌های طبقاتی (چند پروانه) فشارقوی آبروان می‌باشد که مناسب برای تأمین فشار بالا در سیستم و تأمین مقدار آبدهی از رنج متوسط به بالا هست. پس اگر قصد خرید پمپ wkl را داریم حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

از انواع پمپ های وکائل میتوان به مدل های wkl 80 ، wkl 100، wkl 65/5 ، wkl 80/4 ، wkl 50/3 ، wkl 65/4 wkl 65/3 و پمپ wkl 80/3 اشاره کرد. همچنین شرکت آبروان سری های زیر را تولید می‌کند:

پمپ WKL (وکائل)؛ طرز کار، قیمت، راهنمای خرید و تعمیر

پمپ فشار قوی ویکایل WKL 32

پمپ WKL (وکائل)؛ طرز کار، قیمت، راهنمای خرید و تعمیر

پمپ فشارقوی ویکایل wkl 40

پمپ WKL (وکائل)؛ طرز کار، قیمت، راهنمای خرید و تعمیر

پمپ فشار قوی ویکائل WKL 50

پمپ WKL (وکائل)؛ طرز کار، قیمت، راهنمای خرید و تعمیر

پمپ فشارقوی ویکایل WKL 65

پمپ WKL (وکائل)؛ طرز کار، قیمت، راهنمای خرید و تعمیر

پمپ فشارقوی ویکایل WKL 80

پمپ WKL (وکائل)؛ طرز کار، قیمت، راهنمای خرید و تعمیر

پمپ فشار قوی ویکائل WKL 100

پمپ WKL (وکائل)؛ طرز کار، قیمت، راهنمای خرید و تعمیر

پمپ فشار قوی ویکائل WKL 125

پمپ WKL (وکائل)؛ طرز کار، قیمت، راهنمای خرید و تعمیر

پمپ فشار قوی ویکائل WKL 150

برای اطلاع از مشخصات هر سری روی آن کلیک کنید.

طرز کار پمپ فشارقوی طبقاتی

با توجه به این موضوع که پمپ با به‌کارگیری از نیروی گریز از مرکز انرژی لازم برای پمپاژ آب را فراهم می‌کند، وجود تعداد طبقات بالاتر به سبب قرار گرفتن تعداد بیشتری پروانه در پمپ است. وجود پروانه‌های بیشتر به معنی تأمین فشار بالاتر برای سیال هست. درون هر طبقه یک پروانه قرار می‌گیرد که سیال پس از عبور از هر طبقه فشار بیشتری را کسب می‌کند. در پمپ وکایل سازوکار جریان به این معنی است که سیال از سوی محفظه مکش به‌وسیله‌ی کاهش مکش به‌طرف پروانه کشیده می‌شود.

پمپ وکائل فشارقوی
پمپ وکائل فشارقوی یکی از پرکاربردترین نوع از پمپ های WKL است.

پره‌های پروانه پمپ فشارقوی wkl که بر روی شفت قرارگرفته است با چرخش خود نیرویی را به سیال وارد می‌کند و سرانجام سرعت و فشار مایع افزایش پیدا می‌کند. با قرار گرفتن یک دیفیوزر پشت پروانه سرعت به فشار تبدیل‌شده و با جمع شدن با فشار قبلی با هد و دبی زیاد وارد پروانه بعدی شده و به همین منوال فرآیند ادامه می‌یابد تا از محفظه رانش خارج گردد.

ویژگی ها و کاربردهای پمپ وکائل

از ویژگی های یک پمپ فشار قوی طبقاتی میتوان به قطر خروجی آن که از 32 تا 150 میلی‌متر متغییر است، اشاره کرد. میزان آبدهی پمپ وکائل 2 تا 950 مترمکعب در ساعت است. همچنین قابلیت پمپاژ تا ارتفاع 480 متر وجود دارد. آخرین مورد فشار تست به مقدار 40 بار است.

یکی از تولیدات شرکت آبروان، پمپ گریز از مرکز اتا آبروان مدل WKL 80/3 می‌باشد. از جمله کاربرد های این پمپ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

نکته: جنس مواد استفاده‌شده در ساخت پمپ های وکایل آبروان حسب تقاضا قابل‌تغییر هست.

بنابراین از پمپ‌های فشارقوی طبقاتی برای تأمین آب فرآیندها صنعتی، آبیاری زمین‌های کشاورزی و باغات، همچنین به دلیل توانایی این پمپ‌ها در پمپاژ سیالات تا دمای 140 درجه سانتی‌گراد، می‌توان از پمپ در پمپاژ آب گرم تأسیسات صنعتی نیز استفاده کرد.

راهنمای خرید

خرید پمپ وکائل
راهنمای خرید پمپ وکائل

ازجمله کارهای مهم در زمان انتخاب و خرید پمپ وکائل این است که بدانیم در یک‌زمان به چه مقدار و تا چه فاصله‌ای از آب و یا سیال موردنظر خود را می‌خواهید جابه‌جا کنید که هردوی این موارد توسط دبی و هد پمپ‌ها به ترتیب در اندازه‌های “مترمکعب بر ساعت و متر” معرفی می‌شود. توجه داشته باشید که انتخاب پمپ فشارقوی در نقطه ماکزیمم راندمان می‌تواند به طول عمر بیشتر پمپ و همچنین عملکرد بهتر آن کمک نماید.

نکته‌ای که در رابطه با خرید پمپ‌های WKL وجود دارد این است که بهترین کارکرد با توجه به دور موتورپمپ مشخص می‌شود. در حقیقت پمپ در دورهای بالاتر استهلاک بیشتری دارد و چنانچه پمپ شما نیاز به کارایی مداوم دارد باید از پمپ با کارکرد مداوم استفاده کنید که دور موتور آن 1450 هست.

10 مورد که باید در هنگام خرید پمپ wkl در نظر بگیرید:

  1. قطر دهانه رانش (mm)
  2. قطر دهانه مکش (mm)
  3. وزن (kg)
  4. دور در دقیقه
  5. قطر پروانه (mm)
  6. آبدهی در نقطه راندمان (m/3h)
  7. ارتفاع در نقطه راندمان (m)
  8. قدرت موتور به اسب بخار (Hp)
  9. قدرت موتور به کیلووات (kw)
  10. جریان آمپر (Amp)

شرکت آبروان در سال 1378 ‏فعالیت خود را باهدف تولید انواع پمپ‌ آب برای استفاده صنعتی، کشاورزی و آب‌رسانی تأسیس گردید‏. در نظر داشته باشید که با تخصص و تجربه‌های قبلی مهندسین و تکنسین‌های شرکت و تربیت کادر فنی تولید و همچنین واحد کنترل کیفی مجهز، گروه توانسته در مدتی کوتاه محصول‌های خود از جمله پمپ وکائل را در بازارهای ‏داخلی و چندین بازار در دنیا عرضه نماید‏.

محصولات تولیدشده همگی بر اساس استاندارها DIN 24255 و ‏همچنین استاندارد مدیریت کیفی ISO 9001:2009 ‏شرکت TUV ‏آلمان و استاندارد کیفی اروپا CE از شرکت SEZUTEST ‏چه در حین تهیه مواد اولیه اقلام استاندارها و یا در فرآینده تولید و مونتاژ و درنهایت خدمات پس از فروش تحت کنترل بوده و مواردی که خارج از استاندارها و ترانس‌های تعریف‌شده باشد، به‌عنوان پسماند کنار گذاشته می‌شود و مصرف‌کنندگان خود را ازنظر کیفیت محصولات مطمئن می‌سازد.

قیمت پمپ فشارقوی WKL

با توجه به افزایش قیمت روزانه ارز در کشور توصیه ما به شما استفاده از محصولات باکیفیت داخلی است. چراکه نه‌تنها هزینه‌های خرید را کاهش خواهید داد بلکه به‌آسانی می‌توانید در صورت هرگونه مشکل به نمایندگی‌های شرکت تولیدکننده پمپ ایرانی مراجعه کرده و به تعمیر آن اقدام نمایید. آبروان با بهره‌گیری از تیمی کارآزموده و متخصص همواره سعی در تولید پمپ‌های فشارقوی داشته است که علاوه بر طول عمر بالا ازنظر اقتصادی نیز مقرون‌به‌صرفه باشند.

برای خرید پمپ فشارقوی می‌توانید به صفحه قیمت انواع پمپ مراجعه فرمایید. همچنین از طریق تماس تلفنی با مشاورین این شرکت نیز می‌توانید از لیست قیمت‌ وکائل و همچنین دریافت راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید پمپ wkl و تخفیفاتی در نظر گرفته‌شده برای پمپ‌ها، اطلاع کسب کنید.

شرکت پمپ سازی آبروان

تعمیرات پمپ WKL

تعمیر پمپ وکائل شامل قسمت‌های مختلفی میباشد که در این قسمت ما سه مورد را بررسی می‌کنیم:

محفظه آب‌بندی با نوار آب‌بند

در این نوع آب‌بندی لازم است سیال به‌طور قطره‌قطره و تا حد نیاز از محفظه آب‌بندی خارج شود. اگر نشتی قطع شود یا خروج دود مشاهده شود باید به‌تدریج مهره‌های قطعه عینکی را شل نمود. توجه داشته باشید که فقط هنگامی که محفظه آب‌بندی پمپ وکائل فشار قوی ، با دقت و به طرز صحیح آب‌بندی شده باشد؛ کارکرد رضایت‌بخش خواهد داشت.

تعویض نوارهای آب‌بندی

قبل از آب‌بندی، تمام اجزاء آب‌بندی کهنه باید از محفظه آب‌بندی خارج شود. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از صدمه دیدن بدنه محفظه آب‌بندی و بوش محافظ محور حتما از ابزار مناسب استفاده شود. محل آب‌بندی به‌دقت تمیز شده و سطح مؤثر بوش محافظ محور بازرسی شود. اگر نشانه‌های ساییدگی و زبری سطح دیده شد، باید با بوش نو تعویض گردد.

نوارهای گرافیتی

توجه داشته باشید که حتما از نوارهای گرافیتی با ابعاد درست استفاده شود. هر دو سر نوارهای گرافیتی باید به‌طور صاف و تحت زاویه 45 درجه بریده شود. دو سر نوارهای گرافیتی باید هنگام جا زدن آن تا حدی روی‌هم فشرده شوند. هر نوار گرافیتی باید در روغن فروبرده شود و سپس در محل خود جا زده شود. محل اتصال دو سر نوارهای متوالی با 90 درجه چرخش نسبت به یکدیگر قرار گیرد.

برای این که قطعه عینکی به صورت صحیح در محل خود قرار گیرد، باید پس از جا زدن آخرین نوار گرافیتی، فاصله‌ای به‌اندازه حداقل 4 میلی‌متر در انتهای محل آب‌بندی باقی بماند. مهره‌های قطعه عینکی باید به‌تدریج و به‌صورت متقارن یا نوبتی محکم شود.

پمپ WKL (وکائل)؛ طرز کار، قیمت، راهنمای خرید و تعمیر

نکات افزایش راندمان و طول عمر پمپ

افزایش راندمان پمپ
چند نکته در مورد افزایش راندمان پمپ

برای بهره‌برداری از هر پمپ راه‌کارهایی از طرف سازنده ارائه می‌شود. همچنین یکسری نکات عمومی و رایج وجود دارد که میتوانید در پمپ های wkl مورد استفاده قرار بگیرد. نکات زیر مواردی است که باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد :

پره‌های پروانه پمپ فشارقوی wkl که بر روی شفت قرارگرفته است با چرخش خود نیرویی را به سیال وارد می‌کند و سرانجام سرعت و فشار مایع افزایش پیدا می‌کند. با قرار گرفتن یک دیفیوزر پشت پروانه سرعت به فشار تبدیل‌شده و با جمع شدن با فشار قبلی با هد و دبی زیاد وارد پروانه بعدی شده و به همین منوال فرآیند ادامه می‌یابد تا از محفظه رانش خارج گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *