خرید پمپ 80/4 wkl فشارقوی | همراه با گارانتی معتبر

پمپ WKL 80/4

پمپ وکائل

پمپ 80/4 که در بازار آن را با نام پمپ wkl 80/4 می شناسیم یکی از انواع پمپ های فشار قوی است که به صورت طبقاتی افقی طراحی و تولید شده است. این پمپ قادر است سیال که عموما آب می باشد را با فشار بالا پمپاژ کند. از این نوع پمپ بیشتر در صنایع کشاورزی یا صنایع سنگین استفاده می شود. جنس بدنه از آلیاژ فولاد ساخته شده و جنس پروانه آن نیز از چدن است. چدن مقاومت خوبی در برابر فشار آب دارد و استفاده از این متریال باعث افزایش طول عمر پمپ می شود.

 • مشخصات فنی
  همانطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، پمپ وکائل 80/4 با یک نوع اندازه قطر پروانه طراحی و تولید شده است. قطر پروانه این پمپ 220 میلی متر است.

  ارتفاع در نقطه راندمان (m) آبدهی در نقطه راندمان (m3/h)
  63.00 40
  66.00 40
  57.00 60
  45.00 80
  دور در دقیقه (rpm) 1450
  قطر پروانه میلی متر (mm) 220
  قطر دهانه رانش (mm) 80
  قطر دهانه مکش 100
  وزن (kg) 210
  قدرت موتور اسب بخار (HP) 25.00
  قدرت موتور کیلو وات (KW) 18.5
  جریان (Amp) 36.5
  • قدرت موتور

   از ویژگی های دیگر پمپ 80/4 می توان به قدرت موتور آن اشاره کرد. این موتور قادر است 25 اسب بخار معادل 18.5 کیلو وات نیرو تولید کند که برای ایجاد جریان 36.5amp کافی است. توجه داشته باشید که این حداکثر قدرت موتور است و طبیعی است که در راندمان های کمتر از 80 متر مکعب بر ساعت این مقدار کمتر باشد.

  • جنس بدنه

   همانطور که در ابتدای این مقاله بیان کردیم این پمپ از جنس آلیاژ فولاد ساخته شده است. این متریال نشان می دهد که نمی توان از این پمپ به عنوان پمپ ضد اسید استفاده کرد. اما در صورتی که نیاز داشته باشید شرکت آبروان امکان آبکاری با متریال خاصی را برای شما انجام می دهد.

  • دور موتور

   از دیگر مشخصات این پمپ، دور موتور 1450rpm آن است. بر اساس این دور موتور، می‌توان راندمان و آب دهی حداکثر 80 متر مکعب بر ساعت را انتظار داشت. نکته مهم این است که برای رسیدن به حداکثر راندمان باید این پمپ را در ارتفاع 45 متری نصب کرد. برای رسیدن به راندمان های 40 و 60 متر مکعب بر ساعت ارتفاع نصب باید مابین 57 تا 67 متر باشد.

  • قطر دهانه رانش و مکش

   قطر دهانه رانش این پمپ چیزی حدود 80 میلی متر و قطر دهانه مکش آن 100 میلی متر است. بنابراین به طور کلی می توان به این نتیجه رسید که این پمپ اندازه متوسطی دارد که این موضوع می تواند برای بسیاری از صنایع اهمیت بالایی داشته باشد.

 • راندمان
  نکته مهم دیگر در مورد پمپ 80/4  این است که سعی کنید بر اساس آب دهی و راندمانی که می خواهید این پمپ را در ارتفاع مناسب نصب کنید. در صورتی که به این موضوع توجه کافی نداشته باشید عمر مفید پمپ کم می شود و از طرف دیگر شما نمی توانید به مقدار راندمان مورد نظر خود برسید.

   

  از طرف دیگر به این نکته نیز توجه داشته باشید که نمودار بازدهی این پمپ نشان می دهد که آب دهی ما بین 50 تا 60 متر مکعب بر ساعت بیشترین راندمان و بازدهی را برای کاربر خواهد داشت. پس برای این که بتوانید به صورت بهینه از این پمپ استفاده کنید سعی کنید روی آب دهی 50 تا 60 متر مکعب بر ساعت برنامه ریزی کنید.
 • قطعات یدکی

  نقشه انفجاری پمپ 80/4 برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید.

  نام قطعه نام قطعه
  محفظه مکش بوش روی محور
  محفظه رانش ورود مایع آببندی
  محفظه طبقات مجرای خروجی آب نشتی
  دیفیوزر بوش فاصله
  بوش محور بوش قفل کننده
  پروانه واشر
  بلبرینگ پین استوانه ای
  رولر بلبرینگ گریس خور
  محفظه یاتاقان قطعه اتصال دهنده
  درپوش یاتاقان سرپوش
  درپوش انتهای یاتاقان پیچ سر شش گوش
  واشر کاغذی پیچ دوسر
  اورینگ بست طبقات
  کاسه نمد مهره شش گوش
  قطعه عینکی خارگرد
  رینگ خنک کاری خار
  نوار گرافیتی محور
  رینگ فشارسنج
  رینگ سایشی تخلیه
  رینگ فاصله پر کردن پمپ با آب و تخلیه
  آب پخش کن بوش طبقه

 • نقشه انفجاری

  برای بزرگنمایی روی نقشه کلیک کنید.

بازگشت به بالا